4604M-101-271LF
Bourns
Res Thick Film NET 270 Ohm 2% 0.6W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 4-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4604M101271LF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    4604M-101-271LF
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Case Size:
    N/R
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    3
  • Number of Terminals:
    4
  • Power Rating:
    0.6 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.25 (1/4) W
  • Resistance Value:
    270 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C