4604H-102-332LF
Bourns
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Description +
Search Keywords: 4604H102332LF
  • Part No:
    4604H-102-332LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Terminals:
    4
  • Power Rating:
    0.8 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    3.3 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C