4604H-101-102LF
4604H-101-102LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 2,500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4604H-101-102
Bourns
Res Thick Film NET 1K Ohm 2% 0.8W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 4-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4604H101102
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    4604H-101-102
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
    1
  • Case Size:
    N/R
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    3
  • Number of Terminals:
    4
  • Power Rating:
    0.8 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C