4420P-T02-221LF
4420P-T02-221LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4420P-T02-221
Bourns
Res Thick Film NET 220 Ohm 2% 2W ±100ppm/°C BUS Molded 20-Pin SOL Gull Wing SMD Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4420PT02221
  • Part No:
    4420P-T02-221
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    40
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    19
  • Power Rating:
    2 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.16 W
  • Resistance Value:
    220 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C