4420P-2-472LF
Bourns
Res Thick Film NET 4.7K Ohm 2% 2W ±100ppm/°C BUS Molded 20-Pin SOL Gull Wing SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4420P2472LF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    4420P-2-472LF
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    1500
  • Case Size:
    N/R
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    19
  • Number of Terminals:
    20
  • Power Rating:
    2 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.16 W
  • Resistance Value:
    4.7 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C