4420P-2-332LF
Bourns
Res Thick Film NET 3.3K Ohm 2% 2W ±100ppm/°C BUS Molded 20-Pin SOL Gull Wing SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4420P2332LF
  • Part No:
    4420P-2-332LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    1500
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    19
  • Power Rating:
    2 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.16 W
  • Resistance Value:
    3.3 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C