4416P-T02-103LF
Bourns
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 1.6W ±100ppm/°C BUS Molded 16-Pin SOL Gull Wing SMD Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4416PT02103LF
  • Part No:
    4416P-T02-103LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    15
  • Power Rating:
    1.6 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.16 W
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C