4416P-1-330LF
Bourns
The 4416P-1-330LF is a 16-pin, surface-mount thick film resistor network containing 8 isolated 33 Ω resistors.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4416P1330LF
  • Part No:
    4416P-1-330LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    1500
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    8
  • Power Rating:
    1.6 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.16 W
  • Resistance Value:
    33 Ohm
  • Tolerance:
    1 Ohm
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C