4416P-1-203
Bourns
Res Thick Film NET 20K Ohm 2% 1.6W ±100ppm/°C ISOL Molded 16-Pin SOL Gull Wing SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4416P1203
  • Part No:
    4416P-1-203
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    1500
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    8
  • Power Rating:
    1.6 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.16 W
  • Resistance Value:
    20 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C