4310R-Z83-471
Bourns
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C ISOL Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4310RZ83471
  • Part No:
    4310R-Z83-471
  • RoHS:
    No
  • HTS:
    1
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    5
  • Power Rating:
    1.25 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    470 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C