4310R-Z83-104
Bourns
Res Thick Film NET 100K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C ISOL Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4310RZ83104
  • Part No:
    4310R-Z83-104
  • RoHS:
    No
  • HTS:
    1
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    5
  • Power Rating:
    1.25 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C