4310R-Z82-123
Bourns
Res Thick Film NET 12K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C BUS Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4310RZ82123
  • Part No:
    4310R-Z82-123
  • RoHS:
    No
  • HTS:
    1
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    9
  • Power Rating:
    1.25 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    12 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C