4310R-R2R-104LF
Bourns
Res Thick Film NET 100K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C LADDER Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4310RR2R104LF
  • Part No:
    4310R-R2R-104LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    20
  • Circuit Designator:
    Ladder
  • Number of Resistors:
    16
  • Power Rating:
    1.25 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.125 (1/8) W
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C