4310R-R2R-103LF
Bourns
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C LADDER Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4310RR2R103LF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    4310R-R2R-103LF
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    20
  • Case Size:
    N/R
  • Circuit Designator:
    Ladder
  • Number of Resistors:
    16
  • Number of Terminals:
    10
  • Power Rating:
    1.25 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.125 (1/8) W
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C