4310R-104-820/131L
Bourns
Res Thick Film NET 82 Ohm/130 Ohm 2 Ohm/2% 1.25W ±100ppm/°C TERM Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 4310R104820131L
  • Part No:
    4310R-104-820/131L
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Circuit Designator:
    TERM
  • Number of Resistors:
    16
  • Power Rating:
    1.25 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    82/130 Ohm
  • Tolerance:
    2/2 Ohm/%
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C