4310R-101-475LF
Bourns
Res Thick Film NET 4.7M Ohm 2% 1.25W ±250ppm/°C BUS Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 4310R101475LF
  • Part No:
    4310R-101-475LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Power Rating:
    1.25 W
  • Resistance Value:
    4.7 MOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C