4310R-101-182LF
4310R-101-182LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4310R-101-182
Bourns
Res Thick Film NET 1.8K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C BUS Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4310R101182
  • Part No:
    4310R-101-182
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    IE
  • Power Rating:
    1.25 W
  • Resistance Value:
    1.8 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C