4310M-102-100LF
Bourns
Res Thick Film NET 10 Ohm 1 Ohm 1.5W ±250ppm/°C ISOL Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 4310M102100LF
  • Part No:
    4310M-102-100LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    5
  • Power Rating:
    1.5 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.4 W
  • Resistance Value:
    10 Ohm
  • Tolerance:
    1 Ohm
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C