4310M-101-564LF
4310M-101-564LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4310M-101-564
Bourns
Res Thick Film NET 560K Ohm 2% 1.5W ±100ppm/°C BUS Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4310M101564
  • Part No:
    4310M-101-564
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    9
  • Power Rating:
    1.5 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.25 (1/4) W
  • Resistance Value:
    560 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C