4310H-104-331/471L
Bourns
Res Thick Film NET 330 Ohm/470 Ohm 2% 2W A±100ppm/A°C TERM Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 4310H104331471L
  • Part No:
    4310H-104-331/471L
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Power Rating:
    2 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    330/470 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C