4310H-104-161/241L
4310H-104-161/241L
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4310H-104-161/241
Bourns
Res Thick Film NET 160 Ohm/240 Ohm 2% 2W ±100ppm/°C TERM Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4310H104161241
  • Part No:
    4310H-104-161/241
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    US
  • Circuit Designator:
    TERM
  • Number of Resistors:
    16
  • Power Rating:
    2 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    160/240 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C