4310H-102-104LF
4310H-102-104LF
Bourns
In Stock: 2,000
Minimum Order: 61
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4310H-102-104
Bourns
Res Thick Film NET 100K Ohm 2% 2W ±100ppm/°C ISOL Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4310H102104
  • Part No:
    4310H-102-104
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    250
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    5
  • Power Rating:
    2 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C