4310H-101-333LF
4310H-101-333LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4310H-101-333
Bourns
Res Thick Film NET 33K Ohm 2% 2W ±100ppm/°C BUS Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4310H101333
  • Part No:
    4310H-101-333
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    250
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    9
  • Power Rating:
    2 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    33 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C