4309R-101-273LF
4309R-101-273LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 501
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4309R-101-273
Bourns
Res Thick Film NET 27K Ohm 2% 1.13W ±100ppm/°C BUS Molded 9-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4309R101273
  • Part No:
    4309R-101-273
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    US
  • Power Rating:
    1.13 W
  • Resistance Value:
    27 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C