4309R-101-103LF
4309R-101-103LF
Bourns
In Stock: 1,100
Minimum Order: 22
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4309R-101-103
Bourns
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 1.13W ±100ppm/°C BUS Molded 9-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4309R101103
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    4309R-101-103
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    22
  • Case Size:
    N/R
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    8
  • Number of Terminals:
    9
  • Power Rating:
    1.13 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C