4308R-Z83-472
Bourns
Res Thick Film NET 4.7K Ohm 2% 1W ±100ppm/°C ISOL Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
Description +
Search Keywords: 4308RZ83472
  • Part No:
    4308R-Z83-472
  • Power Rating:
    1 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    4.7 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C