4308R-Z83-470
Bourns
Res Thick Film NET 47 Ohm 1 Ohm 1W ±250ppm/°C ISOL Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
Description +
Search Keywords: 4308RZ83470
  • Part No:
    4308R-Z83-470
  • Power Rating:
    1 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    47 Ohm
  • Tolerance:
    1 Ohm
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C