4308R-104-302/622L
4308R-104-302/622L
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4308R-104-302/622
Bourns
Res Thick Film NET 3K Ohm/6.2K Ohm 2% 1W ±100ppm/°C TERM Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4308R104302622
  • Part No:
    4308R-104-302/622
  • HTS:
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Circuit Designator:
    TERM
  • Number of Resistors:
    12
  • Power Rating:
    1 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    3/6.2 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C