4308R-104-181/391L
Bourns
Res Thick Film NET 180 Ohm/390 Ohm 2% 1W ±100ppm/°C TERM Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4308R104181391L
  • Part No:
    4308R-104-181/391L
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Circuit Designator:
    TERM
  • Number of Resistors:
    12
  • Power Rating:
    1 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    180/390 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C