4308R-102-751LF
4308R-102-751LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4308R-102-751
Bourns
Res Thick Film NET 750 Ohm 2% 1W ±100ppm/°C ISOL Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4308R102751
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    4308R-102-751
  • Unit of Measure:
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    4
  • Power Rating:
    1 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    750 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C