4308R-102-512LF
4308R-102-512LF
Bourns
In Stock: 1,725
Minimum Order: 25
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4308R-102-512
Bourns
Res Thick Film NET 5.1K Ohm 2% 1W ±100ppm/°C ISOL Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4308R102512
  • Part No:
    4308R-102-512
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    IE
  • Power Rating:
    1 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    5.1 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C