4308R-102-122LF
4308R-102-122LF
Bourns
In Stock: 1,800
Minimum Order: 79
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4308R-102-122
Bourns
Res Thick Film NET 1.2K Ohm 2% 1W ±100ppm/°C ISOL Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4308R102122
  • Part No:
    4308R-102-122
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    IE
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    4
  • Power Rating:
    1 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    1.2 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C