4308R-102-120LF
4308R-102-120LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4308R-102-120
Bourns
Res Thick Film NET 12 Ohm 1 Ohm 1W ±250ppm/°C ISOL Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4308R102120
  • Part No:
    4308R-102-120
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    IE
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    4
  • Power Rating:
    1 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    12 Ohm
  • Tolerance:
    1 Ohm
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C