4308R-102-105LF
4308R-102-105LF
Bourns
In Stock: 838
Minimum Order: 25
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4308R-102-105
Bourns
Res Thick Film NET 1M Ohm 2% 1W ±100ppm/°C ISOL Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4308R102105
  • Part No:
    4308R-102-105
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    US
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    4
  • Power Rating:
    1 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    1 MOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C