- 4308R-102-101LF
Description
Res Thick Film NET 100 Ohm 2% 1W A±100ppm/A°C ISOL Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
Search Keywords: 4308R102101LF
Supplier:Bourns
Part No:4308R-102-101LF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536308000
COO:US
Case Size:N/R
Circuit Designator:ISOL
Number of Resistors:4
Number of Terminals:8
Power Rating:1 W
Power Rating per Resistor:0.3 W
Resistance Value:100 Ohm
Tolerance:2 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C