4308R-101-750LF
4308R-101-750LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4308R-101-750
Bourns
Res Thick Film NET 75 Ohm 2% 1W ±100ppm/°C BUS Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4308R101750
  • Part No:
    4308R-101-750
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    US
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    7
  • Power Rating:
    1 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    75 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C