4308R-101-681LF
4308R-101-681LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4308R-101-681
Bourns
The 4308R-101-681 is an 8-pin, low-profile, thick film resistor network with a bussed configuration and a resistance of 680 Ω ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4308R101681
  • Part No:
    4308R-101-681
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    7
  • Power Rating:
    1 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    680 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C