4308R-101-564LF
4308R-101-564LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4308R-101-564
Bourns
Res Thick Film NET 560K Ohm 2% 1W ±100ppm/°C BUS Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4308R101564
  • Part No:
    4308R-101-564
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    US
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    7
  • Power Rating:
    1 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    560 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C