4308R-101-510LF
Bourns
Res Thick Film NET 51 Ohm 2% 1W ±100ppm/°C BUS Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4308R101510LF
  • Part No:
    4308R-101-510LF
  • RoHS:
    Yes
    EAR99
    1
  • Power Rating:
    1 W
  • Resistance Value:
    51 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C