4308R-101-392LF
Bourns
Res Thick Film NET 3.9K Ohm 2% 1W ±100ppm/°C BUS Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 4308R101392LF
  • Part No:
    4308R-101-392LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Power Rating:
    1 W
  • Resistance Value:
    3.9 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C