4308R-101-152LF
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
The 4308R-101-152LF is an 8-pin, bussed thick film resistor network in a low-profile molded SIP package, with a resistance of 1.5 kOhms.
Search Keywords: 4308R101152LF
  • Part No:
    4308R-101-152LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Power Rating:
    1 W
  • Resistance Value:
    1.5 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C