4308M-102-272LF
4308M-102-272LF
Bourns
In Stock: 74
Minimum Order: 64
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4308M-102-272
Bourns
Res Thick Film NET 2.7K Ohm 2% 1.2W ±100ppm/°C ISOL Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4308M102272
  • Part No:
    4308M-102-272
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    US
  • Power Rating:
    1.2 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.4 W
  • Resistance Value:
    2.7 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C