4308M-102-102LF
Bourns
The 4308M-102-102LF is an 8-pin, medium profile, molded SIP thick film resistor network containing four isolated 1 kΩ resistor ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
The 4308M-102-102LF is an 8-pin, medium profile, molded SIP thick film resistor network containing four isolated 1 kΩ resistors.
Search Keywords: 4308M102102LF
  • Part No:
    4308M-102-102LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    4
  • Power Rating:
    1.2 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.4 W
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C