4308M-101-221LF
4308M-101-221LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4308M-101-221
Bourns
Res Thick Film NET 220 Ohm 2% 1.2W ±100ppm/°C BUS Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4308M101221
  • Part No:
    4308M-101-221
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    7
  • Power Rating:
    1.2 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.25 (1/4) W
  • Resistance Value:
    220 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C