4306R-104-331/391L
4306R-104-331/391L
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 508
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4306R-104-331/391
Bourns
Res Thick Film NET 330 Ohm/390 Ohm 2% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C TERM Molded 6-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4306R104331391
  • Part No:
    4306R-104-331/391
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    IE
  • ECCN:
    EAR99
    35
  • Circuit Designator:
    TERM
  • Number of Resistors:
    8
  • Power Rating per Resistor:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    330/390 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C