4306R-104-302/622L
4306R-104-302/622L
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 508
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4306R-104-302/622
Bourns
Res Thick Film NET 3K Ohm/6.2K Ohm 2% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C TERM Molded 6-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4306R104302622
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    4306R-104-302/622
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    IE
  • ECCN:
    EAR99
    35
  • Case Size:
    N/R
  • Circuit Designator:
    TERM
  • Number of Resistors:
    8
  • Number of Terminals:
    6
  • Power Rating:
    0.75 (3/4) W
  • Power Rating per Resistor:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    3/6.2 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C