4306R-102-822LF
4306R-102-822LF
Bourns
In Stock: 1,417
Minimum Order: 76
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4306R-102-822
Bourns
Res Thick Film NET 8.2K Ohm 2% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C ISOL Molded 6-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4306R102822
  • Part No:
    4306R-102-822
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    US
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    3
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    8.2 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C