4306R-102-393LF
Bourns
The 4306R-102-393LF is a 6-pin, low-profile SIP thick film resistor network containing three isolated 39 kΩ resistors.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 4306R102393LF
  • Part No:
    4306R-102-393LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    3
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    39 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C