4306R-102-154LF
4306R-102-154LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 508
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4306R-102-154
Bourns
Res Thick Film NET 150K Ohm 2% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C ISOL Molded 6-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4306R102154
  • Part No:
    4306R-102-154
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    US
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    150 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C