4306R-102-152LF
Bourns
Res Thick Film NET 1.5K Ohm 2% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C ISOL Molded 6-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 4306R102152LF
  • Part No:
    4306R-102-152LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    1.5 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C